1709/73
Anne-Louis Girodet de Roussy-Trioson, stil, ca. 1800
Himmelfartsscene. Usigneret. Pen og blæk på papir. Bladstørrelse 16×13. U.r.
Proveniens: Arnold Blome (Lugt 4040).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag