12039/197
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Septemberaften ved Havet med fiskerbåde”. Sign. verso Knud Kristensen 1962. Olie på lærred. Lysmål 62,5×83. Indrammet.
Lidt sprækker i ét penselstrøg.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag