1738/1639
To snapseglas nr 28 og et snapseglas med kalkformet cuppa og drejet. Holmegaard 19. årh. H. 9–10,5 cm. (3)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
26 bud