2437/180
Fransk fad af sterlingsølv, ligeknækket profileret fane. Louis Manant, Paris. 19. årh. Engelske importstempler. Vægt 693 g. Diam. 28,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag