895/4
Emanuel Larsen (f. København 1823, d. sst. 1859)
En septemberdag på havet udfor Nordsjælland med udsigt over mod Sverige. Usigneret. Dateret Septmr 1855. Olie på papir monteret på lærred. 38×54.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag