895/​4

Emanuel Larsen (f. København 1823, d. sst. 1859)

En septemberdag på havet udfor Nordsjælland med udsigt over mod Sverige. Usigneret. Dateret Septmr 1855. Olie på papir monteret på lærred. 38×54.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag