12109/210
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Corne à Licou”. Litografi 1965, indbundet i bogen XX Siecle, no 25. Usign. Motiv/bladmål 31×24. Uindrammet.
Litteratur: Maurice Estève, LOeuvre Gravée PEM # 35.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag