James Rosenquist (f. Grand Forks, Dakota North, USA 1933, d. New York City 2017)
“Time Stream Prix Nobel”. Sign. Rosenqvist 1975, HC I/J. (Edition 100 ex). Udgivet af Prix à Nobel, Stockholm. Litografi i farver. Lysmål 75×55
Litteratur: C. Glenn 87.
God stand. Indrammet med passepartout. Glas mangler.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020