2023/​618

James Rosenquist (f. Grand Forks, Dakota North, USA 1933, d. New York City 2017)

“Time Stream Prix Nobel”. Sign. Rosenqvist 1975, HC I/J. (Edition 100 ex). Udgivet af Prix à Nobel, Stockholm. Litografi i farver. Lysmål 75×55

Litteratur: C. Glenn 87.

God stand. Indrammet med passepartout. Glas mangler.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag