2119/84
To Margrethebægre af sølv og sterlingsølv, delvist forgyldte. Udført hos Aug. Ehlers og Edvard Andersen. 20. årh. Vægt i alt ca. 585 g. H. 12,2 og 7,8. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Større bæger graveret under bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag