2119/​84

To Margrethebægre af sølv og sterlingsølv, delvist forgyldte. Udført hos Aug. Ehlers og Edvard Andersen. 20. årh. Vægt i alt ca. 585 g. H. 12,2 og 7,8. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Større bæger graveret under bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK