2103/​305

Hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med arkitektur og svaner. 19. årh. (45)

Mindre kanthak. Krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.500 kr.

2.500 kr.