2103/305
Hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med arkitektur og svaner. 19. årh. (45)
Mindre kanthak. Krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag