876/39
Emanuel Larsen (f. København 1823, d. sst. 1859)
“Den russiske Escaudre i Øresund 1848”. Sign. Emanuel Larsen Kronborg 1848, samt betegnet Den russiske esquadre i Øresund 1848. Olie på lærred. 21×32.
Malerier, 28. november 2017
Vurdering
Hammerslag