2012/9044
Gustaviansk tre-personers sofa af bemalet træ, udskåret med bladværk og rosetter, ryg med tre løse hynder, svungne gennembrudte sider, runde tilspidsede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 89. L. 185. B. 70.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Selected, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag