2008/​148

Barok og Empire smørskål af tin, én med lågknop i form af klassisk vase. Stemplede. 18.-19. årh. H. 10–16. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Tinpest.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK