2008/148
Barok og Empire smørskål af tin, én med lågknop i form af klassisk vase. Stemplede. 18.-19. årh. H. 10–16. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tinpest.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag