1905/170
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Landskab med køer og en bondekone. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 38×47.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 28. januar 2019
Vurdering
Hammerslag