12022/​190

Et sæt på otte engelske spisestuestole af mahogni, hver med buede, gennembrudte rygge, sæder betrukket med grøn silke. 20. årh. H. 94. B. 51. D. 47. Sæde H. 46. (8)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Plettede sæder.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK