12022/190
Et sæt på otte engelske spisestuestole af mahogni, hver med buede, gennembrudte rygge, sæder betrukket med grøn silke. 20. årh. H. 94. B. 51. D. 47. Sæde H. 46. (8)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Plettede sæder.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag