2125/7030
Et sæt figurer af udskåret sortpatineret træ forestillende rytter og kvinde med barn. Senufo, Elfenbenskysten. H. 30 og 34. (2)
Proveniens: Ex. Pierre Bergé, Arts de la Côte d'Ivoire, Paris d. 8 April 2016, Lot nr. 96.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag