2433/253
“Dobbelriflet” bestik af sølv. Udført hos Cohr, 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. 1145 g. (41)
Bestående af: 9 middagsknive, 7 middagsgafler, 6 middagsskeer, 3 dessertskeer, 2 barneknive, 1 barnegaffel, 1 barneske, 7 kagegafler, 1 smørkniv, 1 osteskærer, 1 oplukker, 1 grapefrugtkniv, 1 østersgaffel.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Barnekniv bulet.
Vurdering
818051 |