1927/1669
Par Charles X stager af patineret og delvist forgyldt bronze, rigt støbt med akantusblade og dyrepoter. 19. årh. H. 28,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning. En uoriginal lysmanchet.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag