Salvador Dalí (f. Figueres 1904, d. sst. 1989)
“Hell Canto 21”. Fra serien “The Divine Comedy”. Sign. Dalí, 107/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 33×26. Uindrammet.
Litteratur: Field, s. 195.
Papiret er gulnet. Enkelte mindre håndteringsmærker.
19 bud
986912 | ||
1166990 | ||
1134638 | ||
1154650 | ||
891381 | ||
898539 | ||
1114282 | ||
1005284 | ||
891381 (Autobud) | ||
1005284 | ||
891381 (Autobud) | ||
1005284 | ||
891381 (Autobud) | ||
1005284 | ||
891381 | ||
898539 | ||
986912 | ||
1002919 | ||
986912 |