2438/951
Dansk møbeldesign
Overpolstret sofa med medeben af bejdset bøg, betrukket med tofarvet uld. 1940'erne. L. 190.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag