1915/7006
Nepalisisk vogterfigur af patineret træ. Nepal. H. ca. 40 cm.
Proveniens: Gammel dansk privatsamling.
Aldersrelateret slitage. Dele af armene mangler.
Tribal art, 11. april 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud