2248/68
Lampetspejl af forgyldt træ og gesso, udskåret med gennembrudte rocailler, blomster og bladværk, to svungne lysarme af messing. Rokokoform. 19. årh. H. 72. B. 66.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag