11948/161
Senempire klapbord af mahogni, sarg med skuffe, på udskåret søjle med gulddekoration på senere løvefødder. Omlavet, 19.-20. årh. H. 75. L. 69/122. B. 94.
Restaureret og omlavet.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag