2115/727
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Vase af uglaseret stentøj, dekoreret med mønster i relief. Sign. Salto, 9135. Kgl. P. H. 12. Diam. 14,5.
Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag