2426/​889

Gehrdt Bornebusch (f. Ordrup 1925)

Jørgen Selschau (f. Islev 1923, d. 1997)

Max Brüel (f. Hillerød 1927, d. 1995)

“Fakkellampen”. Et par udendørslamper med stel af patineret kobber, skærme af glas. Udført og hos Nordisk Solar. H. 43. (2)

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.600 DKK  

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
874269 (Autobud) 4.600 DKK
1160282 4.400 DKK
874269 (Autobud) 4.200 DKK
1160282 4.000 DKK
874269 (Autobud) 3.800 DKK
882802 3.600 DKK
874269 3.200 DKK
882802 3.000 DKK