1621/1655
Urgarniture af fajance, dekoreret i underglasur blå med blomster og fugle, montering af messing, bestående af kaminur og et par kandelabre, hver med fire svungne og én lige lysarm. 19.-20. årh. H. 59 og 68. (3)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. maj 2016
Vurdering
Hammerslag