1621/​1655

Urgarniture af fajance, dekoreret i underglasur blå med blomster og fugle, montering af messing, bestående af kaminur og et par kandelabre, hver med fire svungne og én lige lysarm. 19.-20. årh. H. 59 og 68. (3)

Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 26. maj 2016

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK