2438/921
Kai Kristiansen (f. 1929)
Et par små kommoder af palisander. Front med to skuffer med halvcirkulære, udskårne greb. Model 384. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, 1960'erne. H. 52. B. 60. D. 36. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud