2418/688
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Sminkebord af mahogni, front med tre skuffer. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. 1940–50'erne. H. 72. B. 82. D. 42.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|