2048/900
Dansk design
Justérbar standerlampe af sortlakeret metal og messing. 1930'erne. H. 151.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ledninger og skærm mangler.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag