2048/​900

Dansk design

Justérbar standerlampe af sortlakeret metal og messing. 1930'erne. H. 151.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ledninger og skærm mangler.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK