1949/8640
Russisk helgenikon med fremstilling af Kosma, Dimitrij, Michael, Feodor og Olympia. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 31×25,5.
Mindre krakeleringer. Afslag på kanter. Fremstår med enkelte raparationer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud