2023/159
Giovanni Lavezzari (f. Venedig 1817, d. 1881)
Parti fra Venedig med fiskere, der trækker garnet ind. Sign. G. Lavezzari (sammenskrevet). Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 15×29,5.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud