Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra ”3 litografier”. Sign. PK 79, 15/150. Litografi i farver. Udgivet af Louisiana Museum. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen. Bladstørrelse 65 × 48.
Litteratur: Wivel kat. 7.2.
Undersøgt i ramme. Original stand.
819772 | ||
818964 | ||
806575 |