1827/161
Dansk maler, 20. årh.
Fiskeørn på en gren. Sign. monogram, 28/9 1915. Olie på træ. 37,5×30.
Tekst rettet 25/6–18.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 2. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud