1827/​161
Dansk maler, 20. årh.: Fiskeørn på en gren. Sign. monogram, 28/9 1915. Olie på træ. 37,5×30.

Be­skriv­el­se

Fiskeørn på en gren. Sign. monogram, 28/9 1915. Olie på træ. 37,5×30.

Tekst rettet 25/6–18.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier og møbler, 2. juli 2018

Ældre malerier

Transport

Dette emne kan sendes til USA for 490 kr., forudsat den endelige pris ikke overstiger 30.000 kr.

Skift land / Læs mere →

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

Budhistorik

(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
800 kr.
750 kr.