2039/822
Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)
“Bumling”. Pendel, bordlampe og standerlampe af forkromet og gullakeret metal. Udført og delvist mærket hos Ataljé Lyktan, Sverige. H. 28, 65 og 136. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Bordlampe med bule. Pendel med defekt gitter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud