2438/762
Sonna Rosén
“Solfjädern”. Armstol af bøg. Formgivet 1948. Udført hos Nässjö Stolfabrik, Sverige.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|