1922/41
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
“Tvillum kirke og bro”. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 49×78.
Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2019
Vurdering
Hammerslag