2024/185
Rokokoform kandisskål, Dragsted 1936 L. 17 cm. Derudover norsk brudebæger, trompetformet, på hvælvet fod, drevet med blomster og bladværk. Pseudo stempler, 20. årh. H. 13 cm, samt æske af sølv L. 8 cm B. 5 cm. Vægt 466 g. (3)
Et ornament på brudebæger mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag