2004/858
Robert Dalgas Lassen
12 plaketter af palisander med indlægninger af sølv. Stemplet RDL, Limited edition, Sterling, Denmark. Diam. 29,5. (12)
1973, 1977, 2×1979, 2×1980, 3×1981, 2×1982 samt 1983.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte falmede.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag