2004/​858

Robert Dalgas Lassen

12 plaketter af palisander med indlægninger af sølv. Stemplet RDL, Limited edition, Sterling, Denmark. Diam. 29,5. (12)

1973, 1977, 2×1979, 2×1980, 3×1981, 2×1982 samt 1983.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte falmede.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK