2438/126
Fem kinesiske snusflasker af hhv. blåmeleret stenart, porcelæn dekoreret i underglasur blå, cloisonné samt glas, den ene med overfang udskåret med blomster og insekter. 20.-21. årh. H. 5,5–9. (5)
Snusflaske af sten mangler ske.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag