2438/​126

Fem kinesiske snusflasker af hhv. blåmeleret stenart, porcelæn dekoreret i underglasur blå, cloisonné samt glas, den ene med overfang udskåret med blomster og insekter. 20.-21. årh. H. 5,5–9. (5)

Snusflaske af sten mangler ske.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK