Gary Kuehn (f. Plainfield, New Jersey 1939)
“Madrasskulptur” i to dele. Mixed media. Ca. 96×100×64. (2)
Proveniens: Bo Alveryd, Sverige.
Fremstår med håndteringsmærker, mindre krakeleringer og ridser i overfladen. Gulnet med snavs. For yderligere infomation, kontakt venligst moderne afdeling.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
16 bud