2014/209
Indisk stenfragment af hoved med opsat hår. 18. årh ? H. 12 cm.
Proveniens: Ingenør, direktør og Generalkonsul Henning Holck Larsen.
Afslag. Slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag