2014/​209

Indisk stenfragment af hoved med opsat hår. 18. årh ? H. 12 cm.

Proveniens: Ingenør, direktør og Generalkonsul Henning Holck Larsen.

Afslag. Slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag