2015/215
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
“Den lille Patient”. Sign. Viggo Pedersen 1898. Olie på træ. 35×47.
Udstillingsetiket på bagsiden.
Enkelte m mindre ridser og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag