2050/8625
Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, graveret med blomster samt bogstaver og årstal. Mestermærke AHO, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin i Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt ca. 140 g. L. 9,5.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag