2050/​8625

Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, graveret med blomster samt bogstaver og årstal. Mestermærke AHO, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin i Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt ca. 140 g. L. 9,5.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 7. december 2020

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag