2139/​336

En samling bordsølv bestående af flødekande, bakke samt sukkerskål af sterlingsølv. Udført hos Cohr og C.C. Hermann. Vægt ca. 335 g. 20. årh. H. 4,5–7 cm. Bakke diam. 9 cm. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bakke graveret.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag