2446/​801

Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)

To bordlamper af hhv. lilla og grønt farvet glas, plisserede skærme. H. 62. (2)

Proveniens: Schæffergården.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med skævheder, folder, smuds og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fatning på ene lampe løs.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

842618 (Autobud) 1.600 DKK
331493 1.550 DKK
842618 1.050 DKK
331493 1.000 DKK