1436/1692
Fransk kaminur af sort marmor, forgyldt og patineret bronze, skive af hvid emalje, urhus med siddende Demosthenes med Athens love. 19. årh.s slutning. H. 65. B. 45. D. 18.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger. Optræksnøgle medfølger
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud