1747/58
Rafael Monleon y Torres (f. Valencia 1847, d. Madrid 1900)
“Après l'orage”. Månen dukker frem bag de mørke natteskyer efter uvejret. Sign. R. Monleon 1889. Olie på lærred. 73×116.
Retoucheringer. Flere større reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag