2203/​110

Ceremoniel pagaj af mørkpatineret træ, prydet med skæringer. Oceanien. 20. årh. L. 148.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Spids mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag