2203/110
Ceremoniel pagaj af mørkpatineret træ, prydet med skæringer. Oceanien. 20. årh. L. 148.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Spids mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag