Simon Keenleyside (f. Essex 1975)
“We all get scared from time to time”, 2006. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60×70.
Proveniens: Mogadishni, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018